Patronat medialny


 

Paweł KołodziejRingowy weteran John McClain (25-8-2, 17 KO) będzie rywalem Pawła Kołodzieja (26-0, 15 KO) w walce wieczoru gali "Wojak Boxing Night" zaplanowanej na 20 listopada w Nysie. Stawką potyczki będzie należący do Polaka mistrzowski pas WBF wagi junior ciężkiej.

43-letni McClain w 1994 roku znokautował już w pierwszej rundzie Przemysława Saletę. Rok wcześniej, również w pierwszej rundzie, zastopował późniejszego mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata kategorii półciężkiej Ole Klementsena.

W 1999 roku boksujący pod pseudonimem "Yahya" Amerykanin rozpoczął współpracę w roli trenera z córką legendarnego Muhammada Ali - Lailą, z którą w 2000 roku wziął ślub. W swoim ostatnim ringowym występie, w kwietniu tego roku, McClain przegrał na punkty walkę o pas czempiona Ameryki Północnej (NABF) z ostatnim rywalem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka - Jasonem Robinsonem.

Na gali w Nysie pierwszy pojedynek od czasu wrześniowej porażki w starciu o mistrzostwo świata wagi półśredniej federacji IBF z Janem Zaveckiem stoczy były mistrz Europy wagi półśredniej Rafał Jackiewicz (36-9-1, 18 KO). Rozegrane zostaną ponadto cztery inne walki boksu zawodowego.