Patronat medialny


 

Paweł KołodziejPaweł Kołodziej (26-0, 15 KO) okazał się nieznacznie cięższy od Johna McClaina (25-8-2, 17 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed sobotnią galą "Wojak Boxing Night" w Nysie organizowaną przez grupę KnockOut Promotions. Pięściarz z Krynicy wniósł na wagę 90,300 kg, zaś jego pochodzący ze Stanów Zjedonoczonych rywal 87,300 kg. Stawką tego pojedynku będzie pas prestiżowej federacji WBC krajów nadbałtyckich.

- Spodziewam się trudnej przeprawy. Wiem, że to będzie dużo lepszy rywale od tego, z którym udało mi się wygrać przed czasem w poprzedniej walce. Dodatkowo nie widziałem zbyt dużo jego walk, więc jest dla mnie trochę zagadką  - powiedział notowany w pierwszej dziesiątce prestiżowego magazynu "The Ring" Paweł Kołodziej, dla którego będzie to trzeci tegoroczny występ.

- Kołodziej jest niedoświadczony, jest zielony boksersko. Przez moje dziesięć lat przerwy zapomniałem więcej niż on kiedykolwiek będzie w stanie się nauczyć. Jego boks ma dużo niedociągnięć, pokażę to jutro i znokautuję go - zapowiedział z kolei pewny siebie Amerykanin.

Transmisja z gali w Nysie w sobotę w Polsat Sport od 20.00 oraz Polsacie od 0.00.

Wyniki ważenia pozostałych pięściarzy:
Rafał Jackiewicz (66,400 kg) - Ronny McField (66,400 kg) , waga półśrednia
Tomasz Hutkowski (91,300 kg) - Antonio Pedro Quiganga*, waga junior ciężka
Izuagbe Ugonoh (90,400 kg) - Pavel Habr (88,200 kg), waga junior ciężka

* pięściarz zostanie zważony za kilka godzin