Patronat medialny


 

Paweł Kołodziej (27-0, 16 KO) przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie pokonał Johna McClaina (25-9-2, 17 KO) w głównym wydarzeniu wieczoru gali "Wojak Boxing Night" organizowanej przez grupę KnockOut Promotions w Nysie. Pięściarz z Krynicy zdobył tym samym pas WBC wagi junior ciężkiej krajów nadbałtyckich.

Odsłona otwarcia była typową rundą rozpoznawczą - niskie tempo, mało ciosów. Najlepsza akcja należała jednak do McClaina, który wyprowadził całą serię ciosów w półdystansie. W rundzie drugiej Kołodziej zaczął używać trochę więcej lewego prostego i skupił się głównie na obijaniu dołów McClaina, przeważnie trafiając prawym bezpośrednim pod lewym łokciem Amerykanina.

W trzeciej odsłonie Kołodziej zaatakował rywala nieco odważniej i zaczął używać prawego krzyżowego na górę. W końcu trafił McClaina potężnym kontrującym lewym prostym bitym ze skrętem, który posłał Amerykanina na deski. Wydawało się, że McClain nie będzie już w stanie kontynuować walki. Zdołał się jednak podnieść i chociaż był wyraźnie zamroczony, kontynuował pojedynek. Kołodziej nie wypuścił z rąk tej szansy, odważnie zaatakował rywala i po raz kolejny posłał przeciwnika na deski, po czym narożnik Amerykanina wrzucił na ring ręcznik, poddając swojego pięściarza.