Patronat medialny


 

Paweł KołodziejJeśli Paweł Kołodziej (27-0. 16 KO) zdobędzie pas mistrza świata, nie wykluczamy jego walki unifikacyjnej z Krzysztofem Włodarczykiem (44-2-1, 32 KO) - mówi Andrzej Wasilewski.

Na razie do realizacji takiego scenariusza droga bardzo daleka i wyboista. Włodarczyka drugiego kwietnia w Bydgoszczy czeka obrona pasa WBC z Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO). Z kolei Kołodziej wystąpi na gali w rodzinnej Krynicy-Zdroju (bilety na eventim.pl). W walce, której stawką będzie pas WBA International i WBC Baltic, jego rywalem będzie Felix Cora Jr (22-4-2, 12 KO).

30-latek z Teksasu może być dla Polaka trudnym rywalem, bo to czołowy amerykański bokser w kategorii junior ciężkiej. - Cora to nasz pomysł. W tej chwili jest idealnym przeciwnikiem dla Pawła - mówi promotor Andrzej Wasilewski o leworęcznym bokserze, który w zawodowej karierze wygrał 22 walki, cztery przegrał i dwie zremisował.

Video. Paweł Kołodziej o walce z Felixem Corą Jr >>

Kołodziej stwierdził niedawno, że ewentualna wygrana z Corą sprawi, iż będzie bardzo blisko walki o pas. Już teraz "Harnaś" jest bardzo wysoko w rankingach prestiżowych federacji. - W tej chwili obstawiamy federacje WBA i WBC, z naciskiem na tę pierwszą. W drugiej mistrzem jest Krzysiek, więc gdyby Paweł zdobył pas, moglibyśmy pomyśleć o walce unifikacyjnej między nimi. Nigdy czegoś takiego nie robiliśmy - przyznaje Wasilewski.

Plany podboju wagi junior ciężkiej mogą jednak zostać zastopowane na dłużej za sprawą przeciągających się rozmów o turnieju "Super Six". Z drugiej strony - jeżeli do takich zawodów dojdzie, wszyscy mistrzowie będą zajęci przez wiele miesięcy. - Jeśli tak się stanie, nie wykluczam, że przeniesiemy Pawła do wagi ciężkiej. Byłby w tej kategorii bardzo ciekawą postacią - zapowiada Wasilewski.

Paweł Kołodziej o walce z Felixem Corą Jr
http://www.youtube.com/watch?v=ZH5EseETz6o{jcomments on}