Patronat medialny


 


Kołodziej Cora- Felix dobrze radzi sobie z wysokimi pięściarzami, łatwo wchodzi z nimi do półdystansu - mówi Robert Benton, trener Felixa Cory Jr (22-4-2, 14 KO) przed sobotnią galą "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju, gdzie jego podopieczny zmierzy się z mierzącym 195 cm Pawłem Kołodziejem (27-0, 16 KO) w pojedynku o pasy WBC Baltic i WBA International wagi junior ciężkiej.

Szkoleniowiec Amerykanina, który rywalizuje na zawodowych ringach już od ponad dekady, przyznaje, że Cora Jr nie miał jeszcze okazji walczyć z nikim o takich warunkach fizycznych jak Polak.

- Z tak wysokim pięściarzem Felix jeszcze nie mierzył w oficjalnej walce, ale na treningach to mu się zdarzało. Felix często wykorzystywany jest jako sparingpartner z uwagi na swoje doświadczenie. On chętnie pomaga innym w czasie ich przygotowań - opowiada Benton.

- Z wysokimi pięściarzami Felix radzi sobie bardzo dobrze. Potrafi szybko skrócić dystans i osłabić ich ciosami na korpus. Pokazał to po części w swojej ostatniej walce z Enadem Liciną. Miał tam wolny początek, ale końcówka należała do niego. Szkoda tamtej szansy, ale teraz mamy przed sobą kolejną, której już nie zmarnujemy. W naszych głowach jest tylko jedno słowo: wygrana! - kończy amerykański trener.