Patronat medialny


 

Kołodziej Łapin- Paweł rozwija się nam tak jak trzeba, przez ostatnie lata był dobrym zawodnikiem technicznie i fizycznie, ale nie zawsze było u niego najlepiej ze sprawami mentanymi. Teraz uważam, że psychicznie jest to zawodnik bardzo mocny, zawodnik który ma okazję sparować ze znakomitym rywalami i dobrze sobie z nimi radzi - mówi trener Fiodor Łapin na kilka dni przed sobotnią walką swojego podopiecznego Pawła Kołodzieja (27-0, 16 KO) na gali "Wojak Boxing Night" w Krynicy Zdroju. Rywalem Polaka w boju o pasy WBC Baltic i WBA International będzie doświadczony i niebezpieczny Amerykanin Felix Cora Jr (22-4, 12 KO).

- Według mnie Paweł w tej chwili jest już nową twarzą w światowej czołówce wagi junior ciężkiej, a w sobotę zmierzy się z zawodnikiem, który w tej czołówce jest od kilku lat. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak na jego tle się zaprezentuje - dodaje szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions.

- Cora jest znakomicie wyszkolony technicznie, do tego jest mańkutem, z kimś takim Paweł jeszcze nie boksował w swojej karierze. Ten występ będzie papierkiem lakmusowym aktualnej dyspozycji i możliwości Pawła - kończy Łapin, który do walk o mistrzostwo świata przygotowywał do tej pory trzech polskich pięściarzy: Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, Alberta Sosnowskiego i Rafała Jackiewicza.