Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Aleksander DimitrenkoJak informują nieoficjalne źródła, obecny mistrz Europy wagi ciężkiej Aleksander Dimitrenko (30-1, 20 KO) jest jednym kandydatów do skrzyżowania rękawic z Tomaszem Adamkiem (42-1, 27 KO) w kolejnym zawodowym występie "Górala" planowanym na listopad. Ukrainiec miałby być ostatnim przystankiem na drodze Adamka przed walkami z braćmi Kliczko.

Dimitrenko od początku kariery boksuje pod skrzydłami niemieckiej grupy Universum, która w lipcu straciła kontrakt z telewizją i obecnie znajduje się w fazie przemian. Przyzwyczajeni do tej pory do występów wyłącznie na niemieckich galach pięściarze będą zmuszeni do wyjazdów za granicę, a potencjalny bój Ukraińca z Polakiem odbyłby się oczywiście w dobrze znanej polonijnej widowni hali Prudential Center w Newark. Wedle niepotwierdzonych oficjalnie informacji, wielu z czołowych pięściarzy Universum podpisze niedługo kontrakty ze stajnią Golden Boy Promotions na zasadzie współwłasności.

W lipcu zeszłego roku Aleksander Dimitrenko stanął do boju w pojedynku eliminacyjnym do pasa WBO wagi ciężkiej, w którym przegrał zdecydowanie na punkty z Eddiem Chambersem. Ewentualna potyczka z notowanym obecnie na pierwszej pozycji w rankingu WBO "Góralem" i wygrana pozwoliłaby Ukraińcowi na zajęcie miejsca Polaka, a co za tym idzie dobrej pozycji startowej do atrakcyjnej dla niemieckiego rynku boju z młodszym z braci Kliczko.