Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Tomasz Adamek- Zanim staniemy do walki z Ukraińcami, Tomasz musi poprawić wszystko w swoim boksowaniu - mówi Roger Bloodworth, trener Tomasza Adamka (42-1, 27 KO) pytany o potencjalną potyczkę "Górala" z którymś z braci Kliczko.

 Starcie polskiego mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych przeciwko jednemu z Ukraińców planowe jest już na wiosnę przyszłego roku, jednak amerykański szkoleniowiec pięściarza z Gilowic jest pewien, że do tego czasu jego podopieczny zrobi duże postępy.

 - Tomasz cały czas się uczy. Ma ponad 30 lat, a wciąż szybko przyswaja wiedzę. W dalszym ciągu musi pracować nad ruchami głowy, pracą nóg i unikami ciałem. Walcząc z Kliczkami, nigdy nie wiesz, czego się spodziewać, bo oni w ringu potrafią wszystko. Czasami punktują, czasami wywierają na tobie presję i przystępują do zmasowanego ataku. Tomasz musi być gotowy na wszystko. Adamek nie jest daleko od tego poziomu, z walki na walkę jesteśmy coraz bliżej - twierdzi Bloodworth, dodając, że jest bardzo zadowolony z faktu, iż już 9 grudnia "Góral" stoczy swoją kolejną walkę w wadze ciężkiej, przeciwko Vinny'emu Maddalone (33-6, 24 KO).

 - Kiedy oglądam walki Maddalone, w oczy rzuca mi się fakt, że on nigdy się nie poddaje. Zbiera sporo ciosów, ale cały czas idzie do przodu. Należy mu się za to wielki szacunek bo potrzeba charakteru, aby w ringu robić coś takiego. Ta walka jest potrzebna Adamkowi, możemy się w jej trakcie wiele nauczyć - kończy trener Polaka.