Patronat medialny


 

AdamekPrawdziwie wielkie bokserskie emocje czekać będa na polskich kibiców w ciągu dwóch pierwszych tygodni kwietnia. Po walce Krzysztofa Włodarczyka (43-2-1, 32 KO) z Francisco Palaciosem (20-0, 13 KO) o pas WBC w kategorii junior ciężkiej w Gdańsku, dwa tygodnie później w Katowicach wyjdzie na ring Tomasz Adamek (43-1, 28 KO). - Doszliśmy do porozumienie z Polsatem - potwierdza "Góral".

- Mówiłem wcześniej, nie pasowała mojej zaprzyjaźnionej stacji data 9 kwietnia, ale ostatecznie się dogadaliśmy na termin o tydzień późniejszy, przenosząc naszą rezerwację Spodka na 16 kwietnia. Tego dnia zawalczę w Polsce z pięściarzem wyznaczonym przez International Boxing Federation- mówi zaraz po zakończeniu rozmów Adamek.

IBF nadal nie wyznaczyła Polakowi rywala, ze źródeł nieoficjalnych wiadomo jednak, iż największą siłę przebicia w organizacji ma menedżer   byłego mistrza  świata wagi ciężkiej WBC, 30-letniego Nigeryjczyka Samuela Petera (34-4, 27 KO), który w swojej ostatniej, wrześniowej  walce o tytuły WBO oraz IBF przegrał przez nokaut w 10 rundzie z  Władimirem Kliczko. - Tak słyszę, że właśnie nazwisko Petera zostanie nam przedstawione przez IBF, ale jak już wspomniałem, na każdego rywala  będę przygotowany na 100 procent. Najważniejsze jest to, że mogę potwierdzić moją walkę w Polsce - powiedział Adamek.