Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Adamek - Szpilka: Będzie wojna

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) w rozmowie z Martą J.Rawicz z "Super Expressu" wykluczył ewentualny rewanż z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO) w formule MMA. Informacje o przymiarkach do takiego pojedynku pojawiły się swego czasu w polskich mediach.

- To plotka, pierwszy raz słyszę o tym od ciebie. Pytano mnie kiedyś, czy bym nie zawalczył w KSW, ale nie zgodziłem się. To jest zupełnie inny sport niż boks, trzeba by się nauczyć walki w parterze. Mam 45 lat, chcę stoczyć dwie czy trzy bokserskie walki pożegnalne i to na pewno nie z kimś z pierwszej dziesiątki, bo nie jest to mi do niczego potrzebne - stwierdził "Góral".

- Jako sportowiec jestem człowiekiem spełnionym, niczego mi do szczęścia nie brakuje. Niedługo polecę na Florydę na obóz treningowy, ale już teraz jestem w dobrej formie, bo by nie zwariować biegam codziennie po 10 km - dodał były czempion wag półciężkiej i junior ciężkiej. 

45-letni Tomasz Adamek po raz ostatni na zawodowym ringu wystąpił w 2018 roku, przegrywając przed czasem z Jarrellem Millerem. Artur Szpilka, który pokonał Adamka w pojedynku bokserskim w roku 2014, niedawno zadeklarował, że zamierza wyjść do klatki KSW. Rywalem "Szpili" ma być podobno Siergiej Radczenko.

Przeczytaj całą rozmowę z Tomaszem Adamkiem >>