Patronat medialny


 

WawrzykSparując z mierzącym 206 cm i ważącym 150 kg Jewgienijem Orłowem, przygotowuje się do swojej kolejnej walki niepokonany na zawodowych ringach Andrzej Wawrzyk (24-0, 13 KO). Notowany na dwunastej pozycji rankingu WBA wagi ciężkiej krakowianin 18 lutego na gali "Wojak Boxing Night" w Raciborzu skrzyżuje rękawice z prawie dwumetrowym Duńczykiem Clausem Bertino (13-2, 8 KO).

- Nie bez kozery zdecydowaliśmy się na tego sparingpartnera. Andrzej musi nabrać, z resztą nie tylko w kontekście najbliższego pojedynku, doświadczenia w starciach z wysokimi rywalami, bo wielu zawodników w czołówce jego kategorii jest wyższych od niego o te kilka centymetrów - tłumaczy trener Wawrzyka Fiodor Łapin.

- Andrzej radzi sobie coraz lepiej z każdym sparingiem, wczoraj znów udało mu się "podłączyć do prądu" Jewgienija i na moment musieliśmy przerwać walkę. Na Orłowa trzeba jednak cały czas uważać, bo jest niewygodny i gdy da się mu narzucić jego styl boksowania, można się z nim bardzo męczyć w ringu - dodaje Łapin, opiekujący się także mistrzem świata Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem i mistrzem Europy Grzegorzem Proksą.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night" w Raciborzu, podczas której wystąpią także Damian Jonak, Krzysztof Bienias i Rafał Jackiewicz, dostępne są na stronie eventim.pl >>