Patronat medialny


 


Daniel UrbańskiDaniel Urbański (18-5-3, 5 KO) okazał się pierwszym polskim pięściarzem, który poradził sobie z Anthonym Ukehem (5-4-2, 2 KO). Pięściarz grupy Babilon Promotion po sześciorundowym pojedynku na gali w Legionowie pokonał jednogłośnie na punkty mieszkającego w Niemczech Nigeryjczyka wygrywając pewnie niemal wszystkie starcia (58-56, 59-56 oraz 59-55).

Ukeh nietypowo dla siebie boksował z odwrotnej pozycji i jeszcze bardziej nietypowo nie próbował zepchnąć rywala do defensywy, a samemu starał się walczyć z kontry. Urbański nie dał się wciągnąć w żadną z pułapek zastawianych na niego i mądrze punktował rywala kombinacjami ciosów bitymi w różnych płaszczyznach.

W trzecim starciu Ukeh o mały włos nie wylądował na deskach po przyjęciu prawego prostego Polaka, ale ostatecznie wylądował jedynie na linach. Urbański zamknął go w narożniku i wyprowadzając mnóstwo uderzeń próbował doprowadzić do zakończenia pojedynku przed czasem, ale Nigeryjczyk ze spokojem przyjął większość z tych ciosów na rękawice. W piątej rundzie Ukeh zaczął być nieco bardziej aktywny niż we wcześniejszych fragmentach pojedynku, ale większość z jego ataków zatrzymywała się na gardzie Polaka.

W ostatnim starciu zdający sobie sprawę ze swojej przewagi punktowej Urbański zaczął bardzo ostrożnie, dając się wystrzelać Nigeryjczykowi i dopiero gdy ten zgubił oddech, sam przeszedł do ofensywy. W końcowych sekundach pojedynku Polak po raz kolejny zaznaczył swoją przewagę spychając Ukeha do lin i zasypując do seriami ciosów. Dla Urbańskiego było to piąte tegoroczne zwycięstwo.