Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 Damian Jonak

W głównej walce wieczoru  gali "Wojak Boxing Night" w Zabrzu Damian Jonak (32-0-1, 21 KO) pokonał po dziesięciu rundach jednogłośnie na punkty Andersona Claytona (37-6, 32 KO). Polak obronił pasy WBC Baltic oraz WBA International wagi junior średniej.

Starcie dwóch pięściarzy znanych z mocnego ciosu rozpoczęło się dosyć spokojnie. Polak bił głownie lewym prostym, próbując przejść do półdystansu, jednak Calyton był bardzo czujny w defensywie. Brazylijczyk próbował upolować Jonaka bezpośrednimi ciosami sierpowymi, ale jego ataki były zbyt sygnalizowane.

Obaj pięściarze świadomi wzajemnych możliwości ostrożnie szacowali siłami i nie wyprowadzali zbyt wielu niepotrzebnych ataków. Polaka starał się spychać przeciwnika pod liny i dopiero w bezpiecznym miejscu atakować seriami, jednak sprawnie poruszający się na nogach Brazylijczyk nie dawał zbyt często zaganiać się do narożników ringu. Pod koniec siódmego starcia Clayton przyklęknął po ataku Jonaka w narożniku i zaliczył pierwsze liczenie.

W ostatnich trzech rundach Brazylijczyk nie podjął żadnej próby zdecydowanego ataku i skupił się wyłącznie na defensywie. pięściarzy grupy KnockOut Promotions próbował skracać dystans, jednak walczący zachowawczo Brazylijczyk nie dał mu zbyt wielu okazji do ataków. Dla polskiego pięściarza było to drugie tegoroczne zwycięstwo.