Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Niepokonany na zawodowych ringach Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) uda się pod koniec marca na konsultacje do trenera Javana "Sugar"  Hilla. Polak nie chce tracić czasu na spekulacje kontraktowe, które dotyczą jego osoby.

Hill to jeden z najbardziej utalentowanych szkoleniowców młodego pokolenia. Na dzień dzisiejszy pod jego skrzydłami znajdują się  tak utytułowani pięściarze jak: Adonis Stevenson, Rusłan Czagajew czy Kermit Cintron. Zawodnikiem amerykańskiego szkoleniowca jest także trener Władimira Kliczki - Johnathon Banks.

Damian Jonak już niedługo zamierza przedstawić swoje plany na przyszłość. Utalentowany Polak aktualnie klasyfikuje się w czołówkach rankingów najbardziej liczących się federacji kategorii junior średniej.

Javan Hill po obejrzeniu kilkunastu walk Polaka bardzo wysoko ocenił jego potencjał. - Myślę, że Damian jest znakomitym pięściarzem. Ma bardzo dobre podstawy. Damian posiada także instynkt ringowego zabójcy, to jest coś, czego nie można nauczyć. Widzę to jako bardzo ważne narzędzia w kwestii zostania mistrzem świata. Mój wuj Emanuel Steward zawsze powtarzał mi, że instynkt ringowego zabójcy może zaprowadzić na sam szczyt. Bokserską drogę Kronk zawsze charakteryzował ten instynkt oraz ringowa agresja. Dlatego mieliśmy ponad czterdziestu mistrzów świata. Damian przypomina mi znakomitych pięściarzy z lat osiemdziesiątych, którzy trenowali w Kronk. Widzę w nim przyszłego mistrza świata i to w niedalekiej przyszłości - powiedział Hill.

O boksie przeczytasz także na stronie Boxingpassion.com >>

http://www.youtube.com/watch?v=u9_SNnJBLd4