Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Wobec problemów prawnych mistrza świata IBF wagi junior średniej Carlosa Moliny bardzo ciekawe sportowe perspektywy rysują się przed drugim w rankingu International Boxing Federation Damianem Jonakiem (37-0-1, 21 KO). Jak zdradził w rozmowie z ringpolska.pl promotor Andrzej Wasilewski, jest szansa, że Jonak już wkrótce może stanąć do walki mistrzowskiej.

- Rozmawiamy od kilku miesięcy na temat Damiana z Alem Haymonem, wpływowym graczem na bokserskim rynku - zdradza Wasilewski. - Poruszaliśmy również temat starcia Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z BJ Floresem. Jeśli chodzi o Damiana, to nie jest wykluczone, że niebawem mógłby on zaboksować o mistrzostwo świata.

- Haymon pracuje z grupą Golden Boy, która jest mocna w kategorii Damiana, dlatego ta droga miałaby sens pod względem sportowym i finansowym. Moim zdaniem Damian powinien podpisać kontrakt z Haymonem - dodaje współwłaściciel grupy KnockOut Promotions.

Damian Jonak, który po raz ostatni boksował w listopadzie, miał okazję w ubiegłym tygodniu poćwiczyć w Dusseldorfie pod okiem trenera Javana "Sugara" Hilla i jak twierdzi, może to być początek dłuższej współpracy.