Patronat medialny


 


- To będzie największe wyzwanie w jego karierze - przekonuje w rozmowie z TVP Sport Fiodor Łapin, trener Fiodora Czerkaszyna (13-0, 8 KO), który dzisiaj na gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu zmierzy się z Guido Nicolasem Pitto (26-6-2, 8 KO). Pojedynek będzie poprzedzał walkę wieczoru tej imprezy.

- Wielu nie docenia Pitto, ale to naprawdę niewygodny zawodnik. Zwykle jest tak, że im trudniejszy rywal, tym Pitto boksuje lepiej. Potrafi być w ringu nieprzyjemny i nieprzewidywalny. Pokazuje, że szykuje prawy na dół, a bije prawy sierpowy na szczękę. Poprzedniego rywala, który miał być wyzwaniem, Fiodor w ringu zdominował, ale tym razem spodziewam się, że na zwycięstwo będzie musiał popracować - mówi główny szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions.

W tym roku 23-letni Czerkaszyn wygrał już z byłym mistrzem świata Kassimem Oumą oraz dużo wyżej notowanym Australijczykiem Wesem Capperem. Po ewentualnym zwycięstwie nad Pitto, notowania podopiecznego Fiodora Łapina mogą być jeszcze lepsze.

- Chciałbym, żeby Czerkaszyn zaczął się pojawiać w rankingach. Może nie od razu tych światowych, ale europejskich i żeby jego nazwisko zaczęło zyskiwać. Myślę, że na to zasłużył - podsumowuje Łapin.

Główną atrakcją KBN 8 w Sosnowcu będzie powrót na ring Artura Szpilki, który skrzyżuje rękawice z Włochem Fabio Tuiachiem. Kibice zobaczą także pojedynki m.in. z udziałem Marka Matyi oraz debiutującego na zawodowych ringach Kamila Bednarka. Transmisja w TVP Sport oraz TVP 1.