Patronat medialny


 


Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO) awansował na 39. pozycję w światowym rankingu wagi średniej portalu statystycznego Boxrec.com. W sobotę na gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu, 23-latek znokautował już w pierwszej rundzie Argentyńczyka Guido Nicolasa Pitto.

Z polskich pięściarzy, wyżej od Czerkaszyna w klasyfikacji Boxrec.com, znajdują się jedynie niedawny pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBO Maciej Sulęcki oraz Kamil Szeremeta, który być może już na początku przyszłego roku doczeka się walki o mistrzowski pas.

Po sobotniej wygranej Czerkaszyn wyprzedził w zestawieniu m.in. byłego mistrza świata Joshuę Clotteya oraz Marcelo Estebana Coceresa, który w listopadzie skrzyżuje rękawice z Billym Joe Saundersem. Liderem rankingu jest Saul Alvarez. Dalsze miejsca zajmują Giennadij Gołowkin, Daniel Jacobs i Jermall Charlo.

Pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył w tym roku trzy walki. Być może wróci na ring 30 listopada w Zakopanem, jednak niewykluczone, że będzie musiał odpocząć od startów z powodu kontuzji prawej dłoni.