Patronat medialny


 


W sobotę na gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie zakończy się ponad roczna nieaktywność Izuagbe Ugonoha (18-1, 15 KO). 32-latek stoczy walkę z Łukaszem Różańskim (10-0, 9 KO) i ma nadzieję, że będzie to dla niego nowe otwarcie.

Od porażki z Dominikiem Breazealem w lutym 2017 roku, Izu wychodził do ringu tylko raz. W maju ubiegłego roku zmierzył się z Fredem Kassim, jednak ten poddał się już po dwóch rundach walki na PGE Narodowym w Warszawie. Ugonoh przez dłuższy czas nie miał okazj sprawdzić swojej formy, ale jest przekonany, że dobrze przepracował ostatnie miesiące.

- Przeszedłem upadki i wzloty, ale myślę, że teraz dzięki temu mocniej stoję na nogach. Wydaje mi się, że jestem aktualne lepszy, niż kiedykolwiek, ponieważ poza umiejętnościami i warunkami fizycznymi, na moją korzyść zacznie też przemawiać doświadczenie, które zdobyłem po drodze - mówi Ugonoh przed sobotnią walką.

- W mojej przygodzie z zawodowymi ringami działmy się różne rzeczy, ale wyciągnąłem odpowiednie wnioski. Niedawno byłem na sparingach u Oleksandra Usyka. Tam też nauczyłem się nowych rzeczy. To nie jest tak, że kiedy nie toczyłem walk, to traciłem bezproduktywnie czas - przekonuje Izu.

Ugonoh niedawno rozpoczął współpracę w trenerem Romanem Anuczinem. Pięściarz z Gdańska ma nadzieję, że występ w Rzeszowie będzie początkiem nowego rozdziału w jego karierze.

- Sobotnią galę traktuję jako zupełnie nowe rozdanie i nowy początek. To będzie pierwszy krok w plany, który ułożyłem sobie w głowie. Liczę na to, że wygrywając w Rzeszowie, uda mi się wytworzyć właściwy moment wokół siebie i ruszyć jeszcze mocniej do przodu w kolejnych miesiącach - podsumowuje.

Ugonoh i Różański po raz pierwszy spotkają się w czwartek. Wtedy odbędą się otwarte treningi przed KBN 7 w Rzeszowie. W piątek z kolei pięściarze staną naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia. Sobotnia gala organizowana jest na stadionie Stali Rzeszów, która w tym roku świętuje 75-lecie. Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz bezpłatnie na stronie tvpsport.pl.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie >>