Patronat medialny


 


Adam Kownacki i Kamil Szeremeta to dwaj najwyżej sklasyfikowani Polacy w nowych rankingach federacji IBF. Obaj plasują się w swoich kategoriach wagowych na czwartej pozycji - Kownacki w ciężkiej, a Szeremeta w średniej. 

W przypadku Szeremety, jego miejsce rankingowe może mieć duże znaczenie. Wkrótce tytuł mistrzowski tej federacji powinien zostać zwakowany przez Saula Alvareza. Wtedy IBF wyznaczy do walki o wakujące trofeum najwyżej sklasyfikowanych Sergieja Derewianczenkę i Giennadija Gołowkina. Jeśli któryś nie będzie mógł przystąpić do pojedynku, np. z powodu kontuzji, wówczas mistrzowską szansę dostanie Polak.

Na listach International Boxing Federation znalazł się także Krzysztof Włodarczyk, który zamyka ranking wagi junior ciężkiej. Z zestawienia wypadł nieaktywny od października ubiegłego roku Mateusz Masternak. Miejsce w czołowej piętnastce IBF uprawnia do walki o tytuł mistrzowski tej organizacji.

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 4. Adam Kownacki; waga junior ciężka - 15. Krzysztof Włodarczyk; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta.