Patronat medialny


 


Federacja WBO odpowiedziała na złożony przez Polaków protest w sprawie rozstrzygnięcia walki Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO). Na swojej oficjalnej stronie internetowej, World Boxing Organization złożyło obszerne wyjaśnienia, analizując pojedynek Polaka z Łotyszem.

Ostatecznie władze federacji postanowiły, że nie anulują wyniku walki Głowacki - Briedis oraz nie zarządzą natychmiastowego rewanżu. Briedis został według WBO nowym mistrzem wagi junior ciężkiej w sposób przepisowy i jesienią przystąpi do finału turnieju World Boxing Super Series z Yunierem Dorticosem.

WBO mocno rekomenduje, ale nie nakazuje, żeby triumfator WBSS zmierzył się w ciągu 120 dni od finałowej walki z Głowackim. Teraz to postanowienie musi zostać w ciągu 48 godzin zaakceptowane przez szefów WBSS. Jeśli tak się nie stanie, WBO zapowiada kolejne decyzje i komunikaty w sprawie walki, która odbyła się 15 czerwca w Rydze.

Głowacki dwukrotnie w swojej karierze sięgał po tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Polak na ring może wrócić jesienią na gali w Polsce, ale niewykluczone, że zostanie także zaproszony do wzięcia udziału w finałowej gali drugiego sezonu WBSS, gdzie główną atrakcją będzie starcie Briedis - Dorticos.