onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Federacja WBO dała 15 dni obozom Krzysztofa Głowackiego i Mairisa Briedisa na osiągnięcie porozumienia w sprawie organizacji walki rewanżowej o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej. Jeśli do tego czasu porozumienia nie będzie, World Boxing Organization wyznaczy datę przetargu, który wyłoni organizatora pojedynku.

Minimalna kwota, z którą będzie można przystąpić do przetargu to 300 tysięcy dolarów. Pierwsza walka Głowackiego z Briedisem odbyła się w czerwcu. Łotysz wygrał przez techniczny nokaut w skandalicznych okolicznościach, co spowodowało federacja WBO nakazała natychmiastowy rewanż.

Jednocześnie WBO rekomenduje, żeby druga walka pięściarzy została potraktowana jako powtórzony półfinał turnieju World Boxing Super Series. Organizatorzy WBSS nie podjęli jeszcze w tej sprawie decyzji, a Briedis prawdopodobnie chciałby uniknąć drugiej walki z Polakiem i jednocześnie przystąpić do finału WBSS z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem.

Jeśli Głowacki zaakceptuje walkę o pas WBO to prawdopodobnie straci prawo do pojedynku o pas WBC. Niedawno World Boxing Council wyznaczyło Polaka oraz Ilungę Makabu do walki o wakujący pas mistrzowski w limicie do 90,7 kg.