Patronat medialny


 


Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) został usunięty z rankingu federacji WBC ponieważ odmówił przystąpienia do Clean Boxing Program, którym objęci są mistrzowie świata oraz pięściarze klasyfikowani w czołowych piętnastkach rankingów World Boxing Council. CBP to wdrożony trzy lata temu program niezapowiedzianych testów dopingowych.

Aktualnie programem CBP objęci są m.in. Krzysztof Włodarczyk, Kamil Szeremeta oraz Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), dla którego wiadomość o unikaniu testów przez Brytyjczyka może być znacząca. "Główka" został wyznaczony kilka tygodni temu do walki o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. Aktualnie ten pas jest wakujący, co oznacza, że rywalem Polaka w pojedynku o to trofeum będzie prawdopodobnie drugi w rankingu WBO Okolie.

26-letni Anglik w ostatnim zawodowym występie Anglik wygrał przez techniczny nokaut w Yvesem Ngabu i sięgnął po tytuł mistrza Europy. Okolie przeszedł po tym pojedynku kontrole dopingowe, jednak przynależność do CBP sprawia, że pięściarze badani są nie tylko po walce, kiedy się tego spodziewają, ale mogą zostać skontrolowani każdego dnia.

Na razie federacja WBO nie wyznaczyła Brytyjczyka do walki z Głowackim, ale może tak się stać już w najbliższych dniach podczas konwencji World Boxing Organization w Tokio. Jednocześnie Andrzej Wasilewski, promotor Polaka, zdradził w rozmowie z ringpolska.pl, że prezydent WBO Paco Varcarcel, ma pomysł na inną konfigurację walki mistrzowskiej z udziałem Głowackiego.