Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) jest pewny siebie przed walką z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO). Pojedynek o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej będzie główną atrakcją gali Matchroom Boxing organizowanej 20 marca.

- Mieliśmy walczyć w grudniu i byłem wtedy sfrustrowany, że w ostatniej chwili zmieniono mi rywala. Dałem jednak dobry występ i od razu wróciłem na salę treningową. Trenuję każdego dnia, chcę się rozwijać i pokazać, że jestem najlepszy na świecie w wadze junior ciężkiej. Głowacki przegrywa tylko z wielkimi zawodnikami i za kilka lat ludzie zrozumieją, że ja jestem wielki - przekonuje Brytyjczyk.

- Kiedy podpisywałem zawodowy kontrakt powiedziałem, że zdobędę tytuł mistrza świata zanim odbędą się kolejne igrzyska olimpijskie. Cieszę się, że tak się stanie. Zdobędę pasy mistrza Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Brytyjskiej, Europy i świata w 16 walk. Ciężko mi chyba cokolwiek zarzucić - mówi 28-latek.

Okolie w ostatnim ringowym występie znokautował Nikodema Jeżewskiego. Brytyjczyk został wyznaczony do walki z Głowackim w grudniu 2019 roku, jednak termin pojedynku z Polakiem z powodu epidemii koronawirusa przekładany był kilka razy.