Patronat medialny


 


Lawrence Okolie (16-0, 12 KO) pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO) w walce wieczoru gali Matchroom Boxing w Londynie. Anglik zdobył w ten sposób wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

Okolie od pierwszego gongu dyktował tempo walki i trzymał rywala na dystans swojego lewego prostego. Polak miał duże problemy z przejściem do półdystansu i zadawał niewiele ciosów. Brytyjczyk punktował uderzeniami z obu rąk i łatwo wygrywał pierwsze rundy.

Od trzeciego starcia Głowacki postanowił przyśpieszyć, jednak jego ciosy rzadko dochodziły do celu. Polak otwierał się coraz mocniej, przez co przyjmował coraz więcej uderzeń. Brytyjczyk był aktywniejszy i bardziej precyzyjny w swoich akcjach. W czwartej rundzie po raz pierwszy Głowacki zachwiał się po przyjętym uderzeniu. 

Pojedynek zakończył się w szóstej rundzie po celnym ciosie z prawej ręki Anglika. Była to kumulacja wszystkich ciosów, które "Główka" inkasował od pierwszej rundzie. Polak padł na deski i chociaż nie dał się wyliczyć, to jego niepewny krok zmusił sędziego do przerwania walki.

Dla Okolego to pierwszy tytuł mistrza świata na zawodowych ringach. Głowacki w profesjonalnej karierze przegrał po raz trzeci. Dla Polaka był to powrót do boksu po blisko dwuletniej przerwie.