Patronat medialny


 

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) zalicza ostatnie sesje treningowe przed kolejną zawodową walką. 6 października w Zakopanem na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 4 popularny "Diablo" skrzyżuje rękawice z Alem Sandsem (20-3, 18 KO).

Dla 31-letniego Amerykanina, który wygrał przed czasem aż 18 z 20 profesjonalnych pojedynków, będzie to drugi występ na gali organizowanej w Europie. W przeszłości Sands nokautował m.in. Dominika Alexandra, byłego przeciwnika Włodarczyka, który zdaje sobie sprawę, że w walce z pięściarzem z USA, nie będzie można nawet na moment stracić koncentracji.

- To walka, w której Sands nie ma nic do stracenia, ale może bardzo dużo zyskać. To niewygodna sytuacja dla mnie, ponieważ tacy zawodnicy są bardzo niebezpieczni, czasami wręcz nieprzewidywalni. Sanda ma ciężką rękę i moment nieuwagi może drogo kosztować - przekonuje Włodarczyk.

Dla pięściarza grupy KnockOut Promotions będzie to trzeci tegoroczny występ. W lutym wygrał przed czasem z Adamem Gadajewem, z kolei w czerwcu "Diablo" wypunktował groźnego Nigeryjczyka Olanrewaju Durodolę.

- Chcę jeszcze raz wdrapać się na szczyt. Wygrana z Durodolą pokazała, że nie powiedziałem jeszcze w boksie ostatniego słowa. Ciężko trenuję, bo wiem, że mam promotora, który w pewnym momencie może zapewnić mi pojedynek o mistrzostwo świata. Wierzę w to, że dostanę jeszcze jedną szansę - mówi Włodarczyk, który jest w tym względzie rekordzistą.

"Diablo" w swojej karierze stoczył dwanaście walk o mistrzostwo świata. Żaden zawodnik boksujący pod polską flagą nie może pochwalić się lepszym wynikiem.

Podczas gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 4 w Zakopanem kibice zobaczą w akcji również m.in. boksującego w kategorii ciężkiej Łukasza Różańskiego, Patryka Szymańskiego oraz szybko podbijającego serca kibiców Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z twardym i doświadczonym Bartłomiejem Grafką. Transmisja gali w TVP Spor oraz TVP 1.