Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) został usunięty przez Europejską Unię Boksu z pozycji oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza Unii Europejskiej. Właścicielem tego pasa od października ubiegłego roku jest Terwel Pulew (13-0, 11 KO).

Na dzisiaj wyznaczona była data przetargu, który miał wyłonić organizatora pojedynku. EBU poinformowała jednak za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że "Diablo" nie jest już obowiązkowym rywalem dla Bułgara.

Niewykluczone, że wpływ na to, miały problemy zdrowotne Włodarczyka. Dwukrotny mistrz świata ostatni raz boksował w sobotę, przystępując do walki z Alexandru Jurem z kontuzją lewego kolana oraz lewej dłoni. Sobotni występ zdecydowanie pogorszył stan obu urazów.

Pulew zapowiadał od kilku tygodni w bułgarskich mediach, że kolejny pojedynek stoczy 18 maja na gali organizowanej w bułgarskim Płowdiwie. To tam obóz Pulewa chciał zorganizować walkę z Włodarczykiem po ewentualnym zwycięstwie w przetargu. Taka data wykluczałaby udział "Diablo" w tej gali.

Włodarczyka w najbliższym czasie czeka odpoczynek od sali treningowej. Na ring pięściarz grupy KnockOut Promotions może wrócić latem.