Patronat medialny


 

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) wierzy to, że w sobotę kolejny polski pięściarz dołączy do grona zawodowych czempionów. "Diablo" daje duże szanse Maciejowi Sulęckiemu (28-1, 11 KO) na zwycięstwo w walce z mistrzem WBO wagi średniej Demetriusem Andrade (27-0, 17 KO).

- Ma timing, ma ciąg, potrafi w dobrym czasie zaatakowć, trzyma ręce w górze. Wydaje mi się, że ma duże szanse. Przed poprzednimi walkami Sulęckiego w USA nie wierzyli w niego. Jednak kiedy wyjechał, pokazał tam pełny wachlarz umiejętności - analizuje w rozmowie z TVP Sport Włodarczyk.

- Wydaje mi się, że będziemy mieć bardzo ciekawy, zapierający dech w piersiach, pojedynek. Trzeba to obejrzeć, bo będą iskry szły - zapowiada "Diablo".

Przed Sulęckim, tylko jeden Polak boksował o mistrzostwo świata wagi średniej. We wrześniu 2012 roku Grzegorz Proksa zmierzył się z Giennadijem Gołowkinem, jednak przegrał przed czasem. Dwa lata później, Proksa został znokautowany także przez Sulęckiego.

Walka Sulęckiego z Andrade będzie główną atrakcją sobotniej gali organizowanej w Providence. Imprezę pokaże na żywo TVP Sport. Transmisja będzie dostępna także bezpłatnie na tvpsport.pl.