Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Pokazy sztuk walki, otwarte treningi karate i judo oraz spotkanie z jednym najbardziej znanych polskich pięściarzy Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem - to tylko niektóre z atrakcji, które odbędą się w ramach Dnia Sportu w Centrum Rozrywki Hulakula 20 października (niedziela). W niedzielne popołudnie, od 13:00 do 16:00, trenerzy z warszawskich szkół swoją pasją będą zarażać młodych miłośników sportu. W czasie darmowego wydarzenia odbędzie się zbiórka artykułów dla podopiecznych z warszawskich domów dziecka. Wstęp bezpłatny.

Światowa Organizacja Zdrowia regularnie przypomina o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna i ruch w rozwoju dziecka. Jednak nie każdy rodzic wie o tym, jak zaszczepić pasję do sportu u swojej pociechy. Dobrym pomysłem jest udział w wydarzeniach, na których młody człowiek będzie miał okazję poznać, jak najwięcej dyscyplin sportowych i wybrać tę, która interesuje go najbardziej. Warszawskie centrum rozrywki Hulakula (ul. Jagiellońska 82B) zaprasza na darmowe wydarzenie, którego głównym celem jest promowanie ruchu i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Tym razem tematem przewodnim są sztuki walki: boks, judo i karate.

Do aktywności fizycznej inspirują spotkania ze znanymi i lubianymi sportowcami. W najbliższą niedzielę do trenowania boksu będzie zachęcał Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, wielokrotny mistrz świata federacji WBC oraz mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej. - Od najmłodszych lat jestem związany ze sportem. Swoją przygodę z boksem zacząłem w bardzo młodym wieku, dlatego teraz wiem, w jaki sposób zachęcać młodzież do ruchu i aktywności fizycznej - mówi Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. - Rodzice muszą jednak być świadomi tego, że najważniejsze jest to, co przekazują swoim dzieciom. Powinni inspirować i motywować dzieci do ruchu od najmłodszych lat, obserwować co lubią, co je interesuje. W innym przypadku nawet najlepszy trener nie zaszczepi w młodym człowieku pasji do sportu i ruchu - dodaje Diablo. Oprócz boksu, w trakcie Dnia Sportu uczestnicy będą mogli poznać tajniki karate oraz judo podczas otwartych treningów, które zostaną przeprowadzone przez Klub SameJudo oraz Bushi Team. Zaplanowano także widowiskowy pokaz sztuk walki.

Podczas trwania Dnia Sportu, w porozumieniu z Dyrekcją Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 2 w Warszawie, w skład których wchodzą Dom Dziecka Nr 1 im. M. Falskiej wraz z 6 filiami, Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny ,"KOŁO" z 3 filiami, Dom Dziecka Nr 2 im. dr Janusza Korczaka z 3 filiami i Dom Dziecka Nr 16, zostanie przeprowadzona zbiórka artykułów, które trafią do podopiecznych wymienionych placówek.  W tym momencie najbardziej potrzebnymi produktami dla potrzebujących są m.in. artykuły plastyczne, akcesoria do włosów dla dziewczynek, np. szczotki do włosów, spinki, opaski, nauszniki, bidony do picia z filtrem, z możliwością mycia w zmywarce, kolorowe skarpety oraz słodycze.

Wydarzenie w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta przy ul. Jagiellońskiej 82b odbędzie się już w tę niedzielę (20 października br.) od 13:00 do 16:00. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą wygodnych butów oraz sportowych ubrań i aktywnego uczestniczenia we wszystkich zaplanowanych na ten czas atrakcjach. Wstęp na wydarzenie jest nielimitowany wiekowo i w pełni bezpłatny.