Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

12 września na gali Premier Boxing Champions w Mashantucket Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO) skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Hugo Centeno Jr (22-0, 12 KO). Pojedynek wcześniej planowano na 18 lipca, jednak pięściarz z USA kilka dni przed startem doznał kontuzji.

Walka podopiecznego trenera Władysława Maciejewskiego odbędzie się w kategorii średniej i została zakontraktowana na dziesięć rund. - Przygotowuję się już od dłuższego czasu do walki, ale najcięższy okres mam już za sobą. Teraz przebywam w Warszawie i mam okres sparingów, które będą odbywać się co dwa dni w poniedziałki, środy i piątki - informuje Łukasz Maciec, jedyny zawodowy pięściarz w Lublinie.

- Jeszcze nie wiem dokładnie, kiedy wylecimy do Stanów Zjednoczonych, ale na pewno będzie to kilka dni przed galą. Dokładny termin poznam w przyszlym tygodniu. Podobnie jak wcześniej, towarzyszyć mi będzie za oceanem mój szkoleniowiec Władysław Maciejewski. W stolicy zostaną już najprawdopodobniej do samego wylotu i tutaj będę szlifował formę do starcia z Amerykaninem. Moje nastawienie jest bardzo pozytywne, tak jak przed pierwotnym terminem walki i zamierzam pokonać Centeno - dodaje pięściarz Sferis KnockOut Promotions i Paco Team Lublin.

Maciec ostatni raz boksował w listopadzie ubiegłego roku, wygrywając w dobrym stylu z Michałem Żeromińskim. Kilka miesięcy temu pięściarz z Lublina został wyznaczony do turnieju, który miał wyłonić oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi superpółśredniej, jednak na razie organizacja tych rozgrywek została zawieszona.

Łukasz Maciec do tej pory stoczył 25 walk na zawodowym ringu, notując 22 wygrane, 1 remis, 2 porażki. 23-letni Centeno legitymuje się bilansem 22:0 i ma już na swoim koncie kilka występów na galach pokazywanych przez największe amerykańskie telewizje.

Na gali w Mashantucket dojdzie także do walki z udziałem byłego czempiona federacji WBA w wadze półciężkiej Gabriela Campillo (25-7-1, 12 KO), a Hiszpan stanie naprzeciwko niepokonanego Marcusa Browne'a (15-0, 11KO).

Głównymi atrakcjami gali będą natomiast starcia Petera Quillina z Michaelem Zerafą oraz Corneliusa Bundrage'a z Jermallem Charlo. Imprezę w Mashantucket pokaże telewizja NBC.