Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Maciej SulęckiŚwietnie zapowiadający się pięściarz wagi średniej Maciej Sulęcki (13-0, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Roberta Świerzbińskiego (11-1, 3 KO). Pięściarz z Białegostoku dwukrotnie lądował na deskach na przestrzeni ośmiu rund. Sędziowie punktowali 79-71, 79-71 i 78-72.

Zgodnie z oczekiwaniami Sulęcki prowadził pojedynek na dystans i kontrował nacierającego białostoczanina ciosami prostymi. Sulęcki bił w różnych płaszczyznach, zmieniał tempo ataków i co chwila przedzierał się przez dziurawą gardę podopiecznego Dariusza Snarskiego.

W drugiej rundzie Sulęcki rzucił przeciwnika na deski po perfekcyjnej kontrze prawym prostym. W kolejnych minutach podopieczny Andrzeja Gmitruka jeszcze kilkukrotnie wstrząsnął rywalem tym samym uderzeniem. Dopiero pod koniec czwartej rundy Świerzbiński przedarł się z kilkoma mocnymi uderzeniami, ale chwilę później po kontrze pięściarza z Warszawy po raz drugi wylądował na deskach.

W kolejnych rundach Sulęcki w dalszym ciągu kontrolował przebieg walki, punktował schematyczne ataki Świerzbińskiego i powiększał swoją przewagę na kartach punktowych. Do ostatniego gongu białostoczanin próbował atakować, jednak nie był w stanie zagrozić rywalowi.