Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Maciej SulęckiW pojedynku kategorii średniej Maciej Sulęcki (4-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Sergejsa Savrinovicsa (8-16-2, 6 KO) na gali w Wieliczce. Po upływie czterech rund sędziowie jednomyślnie wskazali Polaka jako lepszego w tej rywalizacji.

W pierwszych sekundach Savrinovics bardzo ambitnie rzucił się na Sulęckiego chcąc zaskoczyć go dużą ilością wyprowadzanych ciosów i przy okazji pohamować ofensywne zapędy Polaka. Po chwili Polak jednak opanował sytuację w ringu i do ostatniego gongu to on już nadawał ton wydarzeniom w ringu. W trzeciej rundzie wychowanek warszawskiej Gwardii kombinacją kilku ciosów przyparł rywala z Łotwy do lin i szukał okazji do skończenia go przed czasem, ale doświadczony Savrinovics nie dał się zaskoczyć żadnym mocnym uderzeniem.

Podobną akcję w tym samym starciu Polak powtórzył jeszcze dwukrotnie, ale kończyła się ona tym samym efektem. W ostatniej rundzie Sulęcki podobnie jak w przeciągu całego pojedynku boksował bardzo spokojnie, nie starając się na siłę zakończyć pojedynku przed czasem. Dla pięściarza trenowanego przez Andrzeja Gmitruka była to prawdopodobnie ostatnia czterorundowa walka w karierze.