Patronat medialny


 


Wygląda na to, że nie dojdzie ostatecznie do planowanej na przełom czerwca i lipca pomiędzy posiadaczem regularnego pasa WBA wagi junior ciężkiej Arsenem Goulamirianem (24-0, 16 KO) i Mateuszem Masternakiem (41-5, 28 KO) - poinformował obóz pięściarza z Armenii. Polak w ostatnich tygodniach negocjował również pojedynek z Aleksiejem Jegorowem, jednak to starcie także się nie odbędzie.

31-letni Goulamirian ma w kolejnym występie ostatecznie skrzyżować rękawice z Denisem Lebiediewem (32-2, 23 KO). Rosjanin w ostatnim czasie przymierzany był do walki z Lawrencem Okoliem. Spekulowano także o możliwym zakończeniu przez niego kariery. 

Lebiediew nie boksował od listopada ubiegłego roku. Goulamirian w połowie maja miał stoczyć pojedynek z Beibutem Szumenowem, jednak Kazach zgłosił kontuzję, która wyeliminuje go z ringowych występów na dłuższy czas. W tej sytuacji obóz zawodnika mieszkającego we Francji, a trenującego w USA, rozpoczął poszukiwania nowego rywala.

Goulamirian w ostatnim ringowym występie wygrał przed czasem z Markiem Flanaganem. Wcześniej podopieczny trenera Abela Sancheza wygrał także z Ryadem Merhym.