Patronat medialny


 

19 września na gali KnockOut Boxing Night 13 w Tarnowie na ring powróci Mateusz Masternak (41-5, 28 KO). Dla byłego mistrza Europy kategorii junior ciężkiej konfrontacja z Taylorem Mabiką (19-5-2, 10 KO) będzie debiutem w barwach grupy KnockOut Promotions i zarazem powrotem do boksu zawodowego po 23-miesięcznej przerwie. 

W czerwcu popularny "Master" zaliczył co prawda 8-rudowy profesjonalny pojedynek z Siegriejem Radczenką, jednak jego wynik nie został wpisany do rekordów pięściarzy. Potyczka z Ukraińcem utwierdziła wrocławianina w przekonaniu, że w boksie olimpijskim, w którym swoich sił próbował niedawno, nie może zaprezentować pełni swoich atutów.

- Mówi się, że w boksie zawodowym są tzw. "slow starterzy" i to trochę do mnie pasuje. Mam problem, żeby całą energię, dynamikę, szybkość i wytrzymałość skupić w trzech rundach, ale jak walka jest na dłuższym dystansie, to mój boks jest bardziej poukładany i spokojny. Widać, że w boksie zawodowym czuję się lepiej, lepiej się w nim prezentuję - ocenił Masternak w rozmowie z TVP Sport.

Oprócz Mateusza Masternaka kibice w Tarnowie obejrzeć będą mogli także m.in. Adama Balskiego, Damiana Kiwiora i Łukasza Różańskiego, który jest blisko walki z Arturem Szpilką.

 Kup bilety na KBN 13 - zobacz walkę Masternaka >>