Patronat medialny


 


- Jest takie powiedzenie: "m dłużej czekasz, tym mniej się spodziewasz." Czekałem na decyzję (Adonisa Stevensona) wystarczająco długo. Wystarczy - mówi promotor gali 10 grudnia w Casino de Montreal, Yvon Michel ogłaszając walkę sklasyfikowanego na pierwszym miejscu rankingu World Boxing Concil, niepokonanego Eleidera Alvareza (20-0, 10 KO) z Polakiem Norbertem Dąbrowskim (19-5, 7 KO)! Szansa została wywalczona... w Wieliczce!

Dąbrowskiemu ekipa Michela przyglądała się jeszcze przed walką w Wieliczce. Polak ani nikt z jego otoczenia nie miał pojęcia, jak wysoka był stawka jego walki z Markiem Matyją. Gdyby przegrał, szansa walki o zostanie obowiązkowym rywalem Adonisa Stevensona do pasa mistrza świata zniknęłaby równie szybko, jak się pojawiła. Wygrana postawiła go na pierwszym miejscu wśród branych pod uwagę rywali Alvareza
 
- Chcieliśmy od razu konfrontacji ze Stevensonem. Współpracownicy namawiali mnie żeby Alvarez czekał w sposób aktywny, walcząc. Nie byłem przekonany, czy to dobra droga, ale w końcu ustąpiłem - mówi Michel. Promotor doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka. "Storm" Alvarez to obok Stevensona jego największa gwiazda, a ewentualna porażka - choć mieszkający w Kanadzie Kolumbijczyk jest oczywiście faworytem - oznaczałaby utratę miejsca numer 1 w rankingu WBC. -

Wiem, że jest ryzyko, ale jestem przekonany, że wygram - mówi Alvarez. - Dla nas niebezpieczeństwo tej walki (z Dąbrowskim) jest chyba mniejsze niż pozytywy z niej wypływające. Dąbrowski - podobnie jak Stevenson jest leworęczny, nigdy nie przegrał przez nokaut! - dodaje Michel.
 
Dla "Norasa" Dąbrowskiego walka w Montrealu to szansa, jaką się ma raz w życiu. A czasami nigdy. Na ringu w mieście, gdzie tak dobrze, choć w przegranej walce, zaprezentował się Andrzej Fonfara, Dąbrowski na pewno pójdzie na całość...bo co ma do stracenia? Walka Alvarez-Dąbrowski będzie głównym pojedynkiem gali w Montrealu, transmitowanej w Kanadzie i USA w ramach gal Premier Boxing Champions.